Princ Harry porušil rozhovorem s Obamou nepsané pravidlo neutrality královské rodiny

0

Ve Velké Británii je zvykem, že členové královské rodiny nezasahují do politiky, ani jí nekomentují. Platí to tak desítky let, kdy skutečnou politiku dělají zvolení politici a královská rodina má funkci spíše jen ceremoniální.

To ale nyní porušil princ Harry, který bude možná i prvním moderním příslušníkem britského královského rodu, který si vezme za manželku rasově smíšenou ženu. Harry totiž pro BBC provedl rozhovor s bývalým americkým prezidentem Obamou. A to je vzhledem k současnému napětí mezi Británií a americkým prezidentem Trumpem krok jednoznačně politický.

Rozhovor, ke kterému došlo už v září, byl odvysílán na BBC teprve nyní. Princ Harry, který si prý s Obamou notuje v oblasti charity, jak tvrdí, je prý žádán britskou vládou, aby tohoto bývalého prezidenta nezval na svou svatbu. Protože pokud bude pozván on, ale Trump ne, vztahy obou zemí to ještě více zhorší.

Obama v rozhovoru v jasném útoku na Trumpa vyzval politické vůdce, aby používali sociální média opatrně. Sociální sítě prý ničí občanskou debatu.

“Jedním z nebezpečí internetu je, že lidé mohou mít zcela odlišné představy reality. Mohou být izolováni v informacích, které posilují jejich současné předsudky,” zaútočil Obama na alternativní média, která se snaží vyplnit častou informační prázdnotu a kontrovat lžím velkých médií.

“Otázkou je, jak tuto technologii ovládneme způsobem, který dovolí různost hlasů a názorů, ale nepovede k balkanizaci společnosti a umožní nalezení společné pozice,” dodal Obama.

Komentáře

komentáře