V Německu odhalili ženskou islamistickou teroristickou skupinu

0

Německá tajná služba oznámila, že identifikovala islamistickou teroristickou síť složenou z asi 40 žen. Skupina je aktivní v nejlidnatější německé spolkové zemi Porýní-Vestfálsku, píše Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Burkhard Freiser, šéf Úřadu na ochranu ústavy v této spolkové zemi, řekl médiím, že síť dodržuje striktní salafistickou doktrínu – od toho jak vychovávat děti a vařit, po to jak vykládat islám a šířit nenávist vůči nevěřícím.

Výsledkem, říká Freiser, by mohlo být obtížnější potlačení “salafistických buněk ve společnosti.”

Islamistická ženská síť také salafistickou ideologii šíří agresivním způsobem na internetu. Šéf Úřadu říká, že ačkoliv je špatné srovnávat salafismus s extremismem, každý evropský džihádista z posledních let byl členem salafistické scény.

Skupina 40 tzv. “sester” identifikovaná německými úřady si už získala uznání svých mužských souputníků. Prý si všimli, že ženská síť může rozšiřovat scénu efektivněji a udržovat jí aktivní, říká Freiser.

Tajná služba také upozorňuje na porážku Islámského státu, která vedla k úbytku odchodu extremistů z Německa na střední východ, a zároveň k návratu ostřílených bojovníků. Znamená to, že počet džihádistů, mezi kterými jsou i ženy, v Německu roste.

Komentáře

komentáře