Levicové postoje prince Harryho ubližují monarchii, tvrdí think-tank

0

Bow Group je nejstarší konzervativní think-tank ve Velké Británii. Jeho předseda Ben Harris-Quinney nyní po sblížení prince Harryho s levicovou ikonou Barackem Obamou varuje, že pro monarchii je podpora konzervativních Britů klíčová.

Pochválil královnu za její trvale neutrální postoj, ale kriticky se vyslovil vůči manželce prince Williama a Harrymu.

“Od královské rodiny se čeká apolitičnost, ale v poslední době jsme mohli sledovat vévodkyni z Cambridge píšící pro levicový list Huffington Post,” řekl Harris-Quinney pro britský Breitbart.

Upozornil také na včerejší rozhovor prince Harryho s Barackem Obamou, který odvysílala BBC, ve kterém Obama skrytě zaútočil na prezidenta Trumpa, což z Harryho strany byl jasný politický postoj.

“Mnohem významnější, než tento rozhovor v rádiu je to, jak trvá, že pozve Obamu na svou svatbu, což bude celostátní událost, čímž urazí Donalda Trumpa.”

Šéf Bow Group tvrdí, že pro členy královské rodiny je šílenstvím otočit se zády ke konzervativcům, kteří jsou klíčoví pro jejich podporu – a lísat se k liberálům, kteří pro jejich instituci nemají žádný respekt.

“Co si tito lidé zdá se neuvědomují, je fakt, že jejich podpora leží mezi konzervativci, a možná si přijetím levicových pozic více užijí večírky, ale nakonec uvidí své vlastní rozpuštění.”

“Je to druh šílenství, do kterého se zapojili, jehož jádrem je idea, že pokud přijmou progresivní agendu, ta je sní jako poslední,” dodává a ukazuje na prince Harryho, který odmítá prezidenta, jenž “miluje Británii a miluje královskou rodinu.”

“Ale mnozí členové královské rodiny o Donaldu Trumpovi nechtějí vědět,” říká. “Chtějí vědět o Baracku Obamovi, muži, který nenávidí britské impérium, nenávidí britskou historii, nenávidí monarchii.”

“Královská rodina se musí rozhodnout, jestli chce přežít,” říká, a vyzývá ji, aby se začala dvořit konzervativcům a odvrhla “tento nesmysl s Huffington Post a Obamou”, nebo rodina ztratí svou základnu podpory.

“Naše podpora je podmíněná, uzavírá Harris-Quinney, a upozorňuje, že konzervativci nemají zájem podporovat “několik generací falešných liberálů, kteří žijí z veřejné kasy a nedělají nic pro udržení britské společnosti.”

Komentáře

komentáře