Přijměte vůli lidu ohledně migrace, nebo táhněte, vzkazuje Orbán evropským vůdcům

0

Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že Evropané “prosadí svou vůli” podporou vůdců, kteří odmítají masovou migraci a podporují křesťanské základy, a varoval politiky, kteří popírají “přirozený řád demokracie”.

Orbán posluchačům rádia Kossuth řekl, že se 2,3 milionů Maďarů účastnilo národní konzultace týkající se Sorosova plánu otevřené Evropy, kterou odmítli, a Orbán se následující měsíce bude pokoušet vysvětlit svým oponentům, že Evropa má právo bránit své hranice a svou kulturu.

Na dotaz moderátora pořadu 180 minut, proč si myslí, že nyní dva roky od migrační krize budou progresivní vůdci poslouchat, Orbán řekl: “Protože mezitím v Evropě dochází k volbám.”

Ti, kdo argumentují pro “smíšenou populaci” a “odstranění společenství založených na národních a křesťanských základech” ve prospěch života v multikulturních společnostech, “v národních volbách neustále ztrácejí,” poznamenal Orbán.

“Evropští lidé prosadí svou vůli. Podívejte se na výsledky voleb v Evropě za poslední měsíce. Myslím, že tento proces se zintenzivní.

“Proto musíme vydržet, dokud západní Evropané nebudou následovat Středoevropany a stanou se dostatečně silní, aby využili své demokratické instituce, své volby, aby donutili své vůdce k přijetí politiky, kterou lidé podporují a která odmítá migraci,” dodal.

S tím, že evropští vůdci nemohou stát mimo vůli lidí, Orbán řekl: “Lidé se nepřimkli blíže ke svým vůdcům, ale tito vůdci byli nuceni přiznat, že pokud budou setrvávat v postoji, který měli, budou muset odtáhnout.

“K tomuto procesu nyní dochází. Jsem si jistý, že dříve, nebo později Evropané a politika jejich vůdců dojdou ke shodě a obojí se spojí v jedno.

“Je to přirozený řád demokracie. Někdy, snad, může být jistá mezera mezi vůlí lidí a cílem jejich vůdců, ale z dlouhodobého hlediska je velká mezera neudržitelná.”

Komentáře

komentáře