V německých azylových centrech bují etnický konflikt

0

Migranti různých etnických původů vytvářejí v azylových centrech své vlastní enklávy a mezietnické násilí je zde na vzestupu, kdy někteří afričtí migranti tvrdí, že s nimi arabští žadatelé o azyl jednají jako se špínou.

Ve městě Lörrach na jihu Německa došlo k eskalaci násilí mezi skupinami migrantů různého původu a podle Die Welt se jedná o sílící trend.

Německá asociace měst nedávno bila na poplach kvůli mladým migrantům, kteří způsobují problémy ve městech po celém Německu: “V některých německých městech jsou problémy s menším počtem nedoprovázených mladistvých uprchlíků, kteří opakovaně přicházejí do konfliktu se zákonem.”

Německý úřad federální kriminální policie specificky jmenuje migranty ze severní a západní Afriky, kteří jsou prý odpovědní za více kriminality, než jiní.

V září místní politička v Lörrach, Marion Dammann, napsala ministru vnitra spolkové země Baden-Württenberg Thomasi Stroblovi, že mladí migranti berou drogy a napadají sociální pracovníky i policii.

Migrant z Gambie jménem Eki říká, že Arabové s africkými migranty jednají jako se špínou a zmiňuje svou zkušenost z Libye, odkud přicházejí zprávy o trzích s otroky, které organizují Arabové ze severní Afriky. “Nenávidím Araby,” říká Eki.

Pro-migrační aktivistka Elke Doerries řekla, že se mnozí afričtí migranti cítí jako osoby druhé kategorie, protože u Syřanů a dalších je daleko větší pravděpodobnost, že dostanou azyl. “Ne každému je dovoleno zůstat. To vede ke sporům a násilí,” říká Doerries.

Komentáře

komentáře