Britka pro intimní zákrok požadovala zdravotní sestru, přišel zjevný transsexuál

0

Žena, která požadovala pro intimní zákrok zdravotní sestru, dostala “zjevně mužskou” osobu z personálu se strništěm a tetováním, která o sobě tvrdila, že je transsexuál.

Pacientka vypověděla, že se cítila “trapně a rozrušeně”, když ji oslovila “sestra” jasného mužského vzezření – s nakrátko ostříhanými vlasy, mužskými rysy a hlasem, velkým množstvím tetování a strništěm, a tato osoba jí měla provést stěr děložního čípku, informuje list The Times.

Když upozornila na to, že zřejmě došlo k chybě, tak ji “sestra” odsekla: “Mé pohlaví není mužské. Jsem transsexuál.”

Po prohlídce, kterou se žena nakonec rozhodla zrušit, vypověděla, že bylo “divné, když vám někdo říká: ‘Mé pohlaví není mužské’ a vy si říkáte: ‘Dobře, co to vlastně znamená? Vy jste jasný chlap.'”

Ve formální stížnosti žena upozornila, že “lidé, kteří se kvůli tomuto necítí dobře, jsou popisováni jako bigotní, a toto je, jaký jsem z toho měla mít pocit.”

Ministerstvo zdravotnictví, které kliniku řídí, připustilo, že její sestra se identifikovala jako žena, ale že neměla být k tomuto zákroku přizvána.

“Pacientce jsme se omluvili za tuto chybu a protože personál uznal, že situaci správně nezvládl, ženě mělo být nasloucháno. Žádosti o lékaře konkrétního pohlaví musí být vždy pečlivě zváženy,” stojí v prohlášení.

Pacientka měla štěstí, že se jí dostalo omluvy. Nová policejní pravidla totiž klinice umožňují její stížnost posuzovat jako zločin z nenávisti vůči trans-osobám, nebo alespoň jako nenávistný incident nezločinného charakteru.

Komentáře

komentáře