V Londýně během novoročních oslav ubodáni čtyři lidé

0

Údajně nejbezpečnější město na světě, jak tvrdí muslimský starosta Londýna Sadiq Khan, si může odepsat další čtyři zmařené životy. V neděli a brzy ráno v pondělí byli nezávisle na sobě na různých místech Londýna ubodáni čtyři mladí muži. Pátý bojuje o život, píše list Mirror.

Scotland Yard potvrdil věk obětí – 17, 18 a dvakrát 20 let. Všichni podlehli zraněním, které jim jejich vrazi způsobili nožem. Jeho nošení je přitom v Británii zakázané.

V souvislosti s jednou vraždou policie zatkla pět mužů, v ostatních případech vrazi unikají.

K první vraždě došlo v 11:30. Osmnáctiletý kluk byl ubodán v Enfieldu a zemřel po převozu do nemocnice. V jeho případě má policie podezřelé.

Další incident se stal v půl osmé večer ve West Hamu, kde byl smrtelně zraněn dvacetiletý kluk. O tři hodiny ranám nožem podlehl sedmnáctiletý v Tulse Hill.

Čtvrtá vražda se stala v centru Londýna na Bartholomew Court o půl třetí ráno, kde byl obětí dvacetiletý. Stejně starý muž byl převezen do nemocnice s vážnými bodnými ranami.

Policie slibuje, že útočníky dopadne. Bohužel ale nový rok nijak ze standardu nevybočoval. Londýn trpí epidemií útoků nožem. Podle BBC je 65 procent pachatelů, které policie dopadla z řad etnických menšin a 42 procent jsou černoši.

Komentáře

komentáře