Čtveřice teroristů v Anglii získala desítky milionů z peněz daňových poplatníků na právní náklady

0
Říkali si Tři mušketýři, ale byli čtyři. Foto West Midlands Police

Čtveřice teroristů odsouzená na doživotí za odhalený plán bombového útoku a útoku nožem získala na své právní náklady z peněz britských daňových poplatníků 800 tisíc liber, což je před 20 milionů korun. Středoevropan o nich psal již v březnu tohoto roku. Nyní o nich informuje britský The Sun.

Khobaib Hussain, 25, Naweed Ali, 30, Mohibur Rahman, 33, a Tahir Aziz, 38, tyto peníze získali na zaplacení svých právníků a právních výloh.

Říkali si Tři mušketýři a v zašifrované diskusní skupině na internetu spřádali plány na terorismus. Jejich právníci se snažili dokázat, že jejich klienty policie zneužila a důkazy nastrčila. Ale porota u slavného londýnského soudu Old Bailey muže odsoudila na doživotí.

Fond ministerstva spravedlnosti zvaný Legal Aid Agency nyní za tyto vypečené mušketýry zaplatí částku 790 485 liber. Jedná se samozřejmě o peníze z daní britských občanů. Těch samých, které chtěla čtveřice vraždit.

K zabíjení chtěli použít i například tento sekáček na maso, na který jeden z nich vyryl nápis, kterým muslimové označují nevěřící – kafir.

 

Komentáře

komentáře