Londýnská policie přestává řešit drobnou kriminalitu. Nejsou peníze ani policisté.

0
Londýnská policie

Londýnská policie už se nebude obtěžovat řešit zločiny, u kterých budou policisté muset sledovat záznamy z kamer delší než 20 minut, nebo nejsou k dispozici záznamy žádné.

Odloženo bude také vyšetřování drobné kriminality a ignorován vandalismus, trestné činy spojené s použitím dopravního prostředku a krádeže benzínu pokud škoda nepřekročí 50 liber.

Tato nová praxe byla odhalena poté, co jí podle zákona o svobodném přístupu k informacím zjistil list The Times. Je následkem rostoucích nákladů na práci policie a snižujícího se stavu policistů.

Kde ovšem policie nepoleví ani trošku jsou tzv.zločiny z nenávisti a vážné zločiny jako vraždy a sexuální útoky.

Tedy, pokud způsobená škoda nepřesáhne 50 liber nebo si oběť nepřeje trestní stíhání například v případech nezávažných dopravních nehod, podvodů malého rozsahu a drobných zranění, případ se automaticky odloží.

Jak nová praxe říká: “Kde není znám přesný čas trestného činu a doba strávená studováním kamerového záznamu přesáhne 20 minut, vyšetřování bude odloženo.”

Praxe pochopitelně vzbuzuje obavy, že zločince povzbudí k páchání určitého typu kriminality a že oběti budou ignorovány.

Počet policistů v hlavním městě je navíc nejnižší za posledních deset let. Londýn, který sužuje masivní kriminalita, a kde na Nový rok byli na různých místech města ubodáni čtyři mladí lidé, střeží jen 30 tisíc policistů. A hrozí, že toto číslo bude dál klesat.

O tom, že policie přestává mít město pod kontrolou, svědčí i toto video z 26.prosince, které zachycuje šílenství během povánočních výprodejů.

Komentáře

komentáře