Politička z AfD je první obětí německé cenzury na síti

0
Beatrix von Storch, foto Wikipedia

Poslankyně a místopředsedkyně AfD, Beatrix von Storch, která je ze starého šlechtického rodu, se stala první známou obětí nového zákona, který v Německu omezuje svobodu slova na síti, a ukazuje, jaké případy mohou být postižené cenzurou.

Twitter zablokoval účet poslankyně s odůvodněním, že porušila pravidla ohledně “nenávistných projevů”. Poslankyně kritizovala tweet policie z Kolína nad Rýnem, který zveřejnil novoroční přání v arabštině.

“Co se to k čertu děje v této zemi? Proč oficiální policejní stránka tweetuje v arabštině? Myslíte, že si snaží usmířit barbarské, v gangu znásilňující hordy muslimských mužů?” Napsala von Storch v nyní již smazaném tweetu.

V Kolíně nad Rýnem došlo před dvěma lety na Silvestra k masivním sexuálním útokům. Po celém Německu bylo ten večer napadeno asi 1200 žen, které napadení ohlásily. Pachateli byli cizinci.

Twitter na Nový rok účet von Storch na 12 hodin zablokoval poté, co si na ní kolínská policie oficiálně stěžovala.

Cenzuře neušel ani její účet na Facebooku. Storch zde napsala, že “Německo je svobodnou zemí, kde můžeme barbary nazývat jejich jménem. I když se jedná o muslimy (hovořím o těch, kvůli kterým nyní stavíme stany pro německé ženy, protože stát jim již mimo tyto stany nedokáže zajistit bezpečí.) Facebook její příspěvek odstranil.

Poslankyně měla na mysli opatření, která měla ženy na Nový rok ochránit před sexuálním násilím, což se ale úplně nepovedlo.

A omezena na svobodě slova byla i předsedkyně AfD, Alice Weidel, jejíž tweet solidární s von Storch Twitter také zablokoval.

Komentáře

komentáře