V Berlíně útočil nožem Syřan. Jako obvykle se mluví o tom, že byl duševně nemocný

0
Wikipedia / Ingolf

Silvestrovský útok nožem v berlínském Schönebergu může mít islamistické pozadí. Jeho oběťmi totiž byli jen Němci. Nicméně, tak jako vždy, když je pachatel sám, se mluví o tom, že je duševně nemocný. Kritici tvrdí, že se tak stát snaží bagatelizovat nebezpečí ze strany osamělých islamistických vlků a chlácholit veřejnost.

Pachatel, třiadvacetiletý Ahmad Al-H. ze Sýrie, ve stanici metra Bayerischer Platz napadal lidí, které považoval za nevěřící. Nejprve se zeptal padesátiletého muže, zda je Turek. Ten to odmítl a řekl, že se považuje za Němce. Syřan jej poté napadl a muž to odnesl menším zraněním. Poté napadl i další lidi, včetně ženy s malým dítětem. Všechno Němce, píše Tagesspiegel.

Když na místo dorazila policie, Syřan jí údajně přišel zmatený, a tak jej převezli na psychiatrickou kliniku, kde jej vyšetřili. Následně byl umístěn do cely.

Policie v tiskové zprávě uvedla, že útok mohl mít politické zázemí, a je to jedna z vyšetřovacích verzí. Policie na dotaz médií odpověděla, že nelze vyloučit islamistické zázemí, ale že je pravděpodobnější, že se jedná o psychicky narušeného muže.

Syřan je policii už z minulosti známý pro několik rvaček, do kterých se zapojil.

Komentáře

komentáře