Francouzské ministerstvo financí popírá, že tajně sleduje Židy kvůli daňovým únikům

0
STEPHANE MAHE/AFP/Getty

Francouzská vláda popřela pravdivost kontroverzní zprávy, která upozorňuje na tajné oddělení na ministerstvu financí, které údajně sleduje Židy kvůli daňovým únikům, informuje americký židovský list Algemeiner.

Francouzské ředitelství veřejných financí (DGFiP) prohlásilo, že “kategoricky popírá zcela neodůvodněné domněnky zveřejněné v novinách Globes, o vytvoření oddělení na správě daní specializující se na francouzské Židy.”

“Žádná taková struktura ve francouzské daňové administrativě neexistuje. Francouzské daňové zákony zakazují rozlišovat mezi lidmi na základě jejich původu, místa bydliště, národnosti nebo náboženství,” dodalo DGFiP.

Popření přichází poté, co minulý týden izraelský finanční deník Globes zveřejnil zprávu, že na francouzském ministerstvu financí je tým, který má 20 hebrejsky mluvících zaměstnanců a najímá další. Zaměstnanci oddělení jsou prý experty na izraelské právo a jsou schopni poznat, zda francouzští Židé využívají Izrael jako daňový ráj.

“Každé daňové oddělení má zaměstnance, kteří hovoří cizími jazyky, ale najmout 20 a více hebrejsky mluvících vyšetřovatelů je velmi neobvyklé,” řekl mezinárodní právník údajně obeznalý s existenci oddělení listu.

Komentáře

komentáře