Na univerzitu v New Yorku přijali profesora, který tweetoval o genocidě bílých

0
Screenshot

Profesor George Ciccariello-Maher, který teprve před několika dny rezignoval z Drexel University, byl přijat na New York University jako hostující profesor na Hemispheric Institute of Performance and Politics. Informaci zveřejnil na svém Facebooku.

Profesor se ale do podvědomí veřejnosti zapsal loni na Vánoce, když na svůj Twitter napsal parafrázi známého hitu od Mariah Carey – “All I want for Christmas is white genocide”. Tedy “Vše, co chci k Vánocům, je genocida bílých.”

Že jste o tomto nechutném případu protibílého rasismu nečetli nic v českém tisku? Nedivte se. Ani v americkém toho moc nebylo. Přesto se hlavně díky alternativním webům profesorovi pozornost dostala. Ten se pak rozhodl svůj tweet upřesnit, ale dopadlo to ještě hůř. Napsal totiž, že “když byli bílí během revoluce na Haiti zmasakrováni, byla to jistě dobrá věc.”

Masakr na Haiti se odehrál na začátku roku 1804. Provedli jej bývalí černí otroci, kteří ze země vyhnali francouzské vojáky a založili si vlastní republiku, a jejich obětí se stalo několik tisíc bílých civilních obyvatel ostrova. Zabiti byli všichni muži, často velmi brutálním způsobem, když byli před smrtí mučeni, a po smrti byla jejich těla znetvořena. Ženy byly obvykle znásilněny a pak zabity, nebo donuceny si svůj život zachránit sňatkem s černými vojáky. K masovým vraždám docházelo jak ve městech tak i na odlehlých plantážích, a během tří měsíců byla většina bílých obyvatel Haiti, včetně dětí, zmasakrována.

Massacre des Blancs par les Noirs

Takové prohlášení přirozeně v mnoha lidech vyvolalo hněv, a profesor obdržel mnoho nenávistných emailů a telefonátů. A rozhodl se ze sebe udělat oběť. Stanice CNN s ním udělala rozhovor, ve kterém řekl, že jeho tweet byl jen vtip, a že se stal obětí nenávisti rasistů.

Jeho Facebook je přitom více než výmluvný a fotografie s maskovaným členem levicové teroristické skupiny Antifašistická akce nepotřebuje komentář.

Foto Facebook George Ciccariello

Ačkoliv prezident university musel obsah jeho tweetů vidět, a stejně tak i jeho Facebook a fotky na něm, s jeho přijetím na univerzitu zjevně neměl problém. Vždyť se jedná jen o bílou genocidu.

Komentáře

komentáře