Německá TV bude vysílat film o uprchlících z Evropy do “prosperující Afriky”

0
WDR/ARD Degeto

V pořádné říši fantazie žijí tvůrci nového německého filmu “Útěk do neznáma” (Aufbruch ins Ungewisse), který byl natočen v německo-jihoafrické produkci, a vypráví o lidech utíkajících z Evropy ovládané pravicovými extremisty do ekonomicky prosperující Afriky.

Jádrem příběhu je evropská rodina, která je donucena utéci z Německa, kterému vládne hroutící se “pravicově-extremistická” vláda, která pronásleduje disidenty, muslimy a homosexuály.

Zvolí si hledat útočiště v Africe, která “zažívá politickou a ekonomickou stabilitu po ekonomickém boomu.”

Oficiální popisek k filmu sděluje následující:

Televizní film “Útěk do neznáma”, který bude vysílán 14.února, vypráví příběh o rodině utíkající před totalitním systém za život ohrožujících okolností, z neobvyklé perspektivy: v blízké budoucnosti se Evropa propadá do chaosu. V mnoha zemích ovládli moc pravicoví extremisté. Bývalý demokratický stát Německo se stal totalitním systémem, který pronásleduje disidenty, muslimy a homosexuály.

Jako právník se Jan Schneider přidává na stranu obětí. Když se dozví, že jej chce režim znovu uvěznit, rozhodne se utéci. Jeho cílem je Jihoafrická Unie, která si po ekonomickém boomu užívá politickou a ekonomickou stabilitu. Dopravní loď, která měla vzít jeho rodinu a další uprchlíky do Kapského města, nevyjde, a pašeráci lidí je na pobřeží Namibie posadí do člunů, které jsou příliš malé.

WDR/ARD Degeto

Afrika a ekonomický boom nebo politická stabilita jsou protimluvy a změnu si lze jen těžko představit. A dobrou vyhlídkou není ani odhad, že do roku 2050 bude v Africe žít dvojnásobek současné populace, tedy 2 miliardy lidí. Prosperující evropské kolonie nebo země, kde držela vládu bílá menšina, byly po dekolonizaci nebo tzv. demokratizaci ekonomicky sraženy na samé dno. Zimbabwe, bývalá Rhodesie, ještě nedávno čelila rekordní inflaci, a v Jižní Africe se kromě neustálých vražd bílých farmářů vraždí především ve velkých městech v nepředstavitelné míře.

S útěkem z Evropy do Afriky to bude stejné, jako když před vítězstvím Trumpa liberální celebrity v USA vyhrožovaly, že když vyhraje, že odejdou do Kanady. A ne do Mexika.

Komentáře

komentáře