Americký demokratický kongresman podpořil hnutí Antifa a násilí jako politický prostředek

0
Keith Ellison Wikipedia

Demokratický kongresman za stát Minnesota, místopředseda Demokratické národní komise a zároveň jeden ze dvou muslimů v Kongresu, Keith Ellison, kterého v jeho kampani podporoval i komunistický kandidát na prezidenta Bernie Sanders, šokoval část Ameriky, když ve středu na svém Twitteru zveřejnil fotografii s knihou o Antifa.

Ellison na fotografii stojí s knihou ANTIFA – Antifašistický manuál, ke které připsal text “našel jsem knihu, která vhání strach do srdce Donalda Trumpa”. Prezidenta USA také ve svém tweetu označil.

A to je problém. Nejde jen o obsah knihy, která schvaluje použití násilí proti tzv.fašistům a že lidé, se kterými antifašisté nesouhlasí, nemají nárok na svobodu slova. Jde i o to, že veřejná podpora hnutí Antifa se v Americe rovná tomu, jako by politik podpořil Ku Klux Klan.

Americká obdoba ministerstva vnitra už v létě hnutí Antifa označila za domácí teroristickou skupinu. Je proto zvláštní, že aktivita kongresmana zatím zaujala jen některá, spíše pravicovější média, a obvyklý uragán mediální pozornosti se zatím nekoná. Ukazuje to zaujatost pracovníků médií, kteří s militantními levičáky cítí určitou sounáležitost? Možná ano. Nebylo by to poprvé.

Komentáře

komentáře