Macron v novoročním projevu nemluvil k občanům Francie, ale k občanům EU

0
LIONEL BONAVENTURE/AFP/Getty

Globalistický francouzský prezident Emanuel Macron vzkázal během svého novoročního projevu občanům EU, aby vzdorovali “nacionalistům a skeptikům” a podpořili jeho snahy o větší integraci bloku.

Macron překvapil hlavně tím, že místo oslovení občanů své země, jak se to během prezidentských novoročních projevů obvykle dělá, oslovil občany EU. V neděli večer jim vzkázal: “Rok 2018 je velmi speciální rok a tento rok vás budu potřebovat.”

“Potřebuji, abychom se společně nevzdali ani nacionalistům ani skeptikům.” Ze strany Macrona a dalších západních vůdců je to dost zoufalý boj. Jejich země se hroutí pod bezprecedentní vlnou kriminality. Iluze bezpečí existuje jen za cenu bariér a masivního nasazení policie a armády, a tyto země se snaží země střední Evropy přesvědčit, že mají jít jejich cestou a v jejich bloku zůstat a ještě více se integrovat. Macron bude skutečně potřebovat každý hlas, protože přesvědčit skeptiky o tom, že EU čeká zářivá budoucnost, dá obrovskou práci.

Macron také oznámil, že hodlá pokračovat ve spolupráci s ostatními evropskými partnery. Hlavně s Německem. V plánu je dokončení projektu evropské armády, společného evropského rozpočtu a ministerstva financí a společné migrační politiky, která je vše jiné, jen ne zastavení masové migrace do Evropy. Spíše její legalizace.

Komentáře

komentáře