Britská stínová ministryně přiznala, že britská bílá dělnická třída je státem přehlížena ve prospěch menšin

0
Angela Rayner, Facebook

Stínová ministryně školství Angela Rayner přiznala, že zájem britského politického establishmentu o etnické menšiny a “ženskou agendu” způsobil, že bílá dělnická třída, a zvlášť bílí chlapci z dělnické třídy, jsou odsouváni do pozadí.

“Myslím si, že je to proto, že jak jsme se snažili řešit otázky rasy a ženské agendy, a diskriminace, která tam je, tak to mělo negativní dopad na potravní řetězec pro chlapce z bílé dělnické třídy,” řekla Rayner v rozhovoru pro časopis Spectator.

Ale místo toho, aby odsoudila různé formy diskriminace proti bílým, jako například u britské dopravní policie, nebo v případě nových zaměstnanců BBC, které mají snížit podíl bílých lidí obecně, a bílých mužů zvlášť na pracovním trhu, Rayner obviňuje bílou kulturu.

“Bílá dělnická třída,” tvrdí, “se nebyla schopna přizpůsobit moderní multikulturní Británii.

“Kulturně jim neříkáme, že se potřebují učit a snažit se. Mají dojem, že se nemusí snažit tak, jak se možná musely znevýhodněné skupiny snažit předtím.

“To je myslím důvod, proč jsou pozadu. Myslím, že potřebujeme s kulturou bílé dělnické třídy v této zemi dělat víc.”

Bílí lidé jsou ale v Británii přehlíženým a diskriminovaným druhem. Establishment jen velmi liknavě zasahuje, když jsou bílí obětí cíleného ubližování ze strany jiných skupin.

Tak jako v případě tisíců britských dívek ve městech po celé Anglii, které byly léta zneužívány gangy většinou pakistánských muslimů, které policie kryla, protože se bála nařčení z rasismu.

Komentáře

komentáře