Twitter nezruší účet prezidenta Trumpa

0
Demonstranti promítají na sídlo Twitteru výzvu ke zrušení Trumpova účtu. Foto Twitter / Ben Glickstein

Donald Trump je světový vůdce, který možná nejvíc na světě využívá sociální síť Twitter pro komunikaci svých názorů a prohlášení směrem k veřejnosti. A nebere si servítky. Jak se říká, co na srdci, to na jazyku, v tomto případě na klávesnici.

Poprvé tu tak máme prezidenta, ze kterého máme alespoň ten dojem, že opatrně nekličkuje a netaktizuje, ale říká přesně to, co si myslí.

Pro americkou, ale i světovou veřejnost, je to skvělá věc. Ještě nikdy nebyli Američané svému vůdci tak blízko. Denně mohou sledovat jeho názory, a dokonce na ně mohou ať už souhlasně nebo nesouhlasně reagovat. A Trump může jejich reakce teoreticky vidět. A to je nádherný projev demokracie, který Twitter umožňuje.

Ovšem levice, která je ze své podstaty protidemokratická, vede kampaň za to, aby byl Trump z Twitteru odstraněn. Povzbudilo jí, že platformy jako právě Twitter, Facebook, YouTube ale i Google pilně cenzurují svůj obsah, a vytrvale provádějí politickou čistku vůči spíše pravicovým názorům. Proto už nějaký čas běží kampaň #banTrump, která má přesvědčit Twitter, aby Trumpův účet jednoduše smazal.

Jenže Trump není Jared Taylor, aktivista a šéf organizace American Renaissance, kterého Twitter nedávno bez okolků smazal.

Twitter včera na svém blogu zveřejnil prohlášení, že se Trumpův účet mazat nebude. Platforma tu prý je od toho, aby pomáhala globální a veřejné konverzaci (a proto smazala nenásilného intelektuála Taylora).

“Zablokovat světového vůdce z Twitteru, nebo odstranit jeho kontroverzní tweety, by skrylo potenciální důležité informace, které by lidé měli vidět a debatovat o nich. Vůdce to neumlčí, ale zničí to důležitou diskusi ohledně jejich slov a činů.”

A v rozporu se svou soustavnou čistkou pravicových politických aktivistů v prohlášení ještě stojí, že: “Pracujeme, abychom z Twitteru udělali to nejlepší místo, kde můžete vidět a svobodně diskutovat o všem, na čem záleží. Věříme, že je to nejlepší cesta, jak pomoci naší společnosti k pokroku.”

Takže pokud jste světový vůdce, Twitter vám dopřeje svobodu psát a být viděn. Pokud v Británii vedete skupinu Britain First, která mírumilovně konfrontuje nebezpečné islamisty, Twitter vás smaže. Všichni jsme si rovni, ale v levicové optice jsou vždy někteří, kdo jsou rovnější.

Komentáře

komentáře