Britští SAS padli v Afghanistánu do léčky. Voják usekl bojovníku IS hlavu lopatkou

0
SAS / Facebook

Britský Daily Mail informuje o šest týdnů staré akci elitních britských vojáků, kteří se během hlídky dostali do léčky bojovníků Islámského státu ve východním Afghanistánu.

SAS měli dostaveníčko v horách s bývalými talibanci, kteří jsou nyní na straně vlády. Jestli byli zrazeni, nebo se Islámský stát o jejich schůzce dozvěděl jinak, se neví, každopádně padli do léčky a byli nuceni se ukrýt na jedné farmě.

Nějaký čas se jim dařilo útoky odrážet, ale po šestihodinovém boji jim začaly docházet náboje. Elitní vojáci se pokusili kontaktovat rádiem svou základnu, ale nebyli si jistí, že se zprávu podařilo doručit.

Někteří anglicky mluvící džihádisté, a není vyloučeno, že šlo přímo o britské občany, se vojákům smáli a varovali je, že jejich uřezané hlavy pošlou zpět jejich manželkám. Britští vojáci si v tu chvíli slíbili, že budou bojovat až do konce a nenechají se zajmout.

V moment, kdy už jim zbývaly poslední náboje, nechali džihádisty přiblížit na takovou vzdálenost, kdy mohli použít granáty, nebo využít svých dovedností v boji muže proti muži. A tehdy na sebe narazil jeden bojovník IS a seržant SAS.

Ten už neměl náboje a na muslimského válečníka se vrhl jen s lopatkou, se kterou se mu podařilo mu jedním úderem odseknout hlavu. Poté si vzal jeho zbraň, se kterou zlikvidoval další islamisty.

Přesila bojovníků Islámského státu ale byla velká a Britové by ji nakonec podlehli, kdyby se nakonec neobjevily dvě americké helikoptéry, které nepřítele zahnaly na útěk. Americký Chinook pak vojáky naložil a odletěli do bezpečí.

Afghánské hory se staly místem útočiště mnoha bojovníků Islámského státu, kteří sem utekli ze ztracených bojišť v Iráku a Sýrii.

Komentáře

komentáře