Dánové zvažují noční zákaz vycházení pro mladistvé imigranty

0
Návrh je z pera Dánské lidové strany. Foto Wikipedia / Finn Årup Nielsen

Národovecká Dánská lidová strana (DF) navrhla vládě, aby zvážila povinný zákaz nočního vycházení pro mládež do 18 let v migrantských ghettech, aby se zabránilo výtržnostem a delikventství.

DF navrhuje, že by se všechny děti do 18 let, které žijí v ghettech, musely po 20 hodině večer stáhnout z ulic. Poslanec za DF Martin Henriksen tvrdí, že děti by neměly večer být samotné v oblastech, které jsou náchylné ke kriminalitě, jak pro své bezpečí, tak pro to, aby se samy do zločinu nezapojily, píše Jylland Posten.

“Mladí lidé, například 10,11 a 12 let staří, by se pozdě večer neměli potulovat v oblastech, kde je kriminalita a nebezpečí,” říká Henriksen.

“Je důležité, aby byly doma se svými rodinami a ne venku se zločinnými elementy, kteří je mohou negativně ovlivnit,” dodává.

Návrh přichází poté, co dánský premiér Lars Løkke Rasmussen minulý týden oznámil snahu o hledání řešení kriminality v imigrantských čtvrtích. Jedno z řešení je prý zboření staré zástavby a přesídlení lidí jinam. Ačkoliv si nemyslí, že to problém zcela vyřeší.

Rasmussen v září ohlásil, že chce bojovat s existencí paralelních společností a varoval před vznikem no-go zón v Dánsku.

Podobný návrh, jako má DF, padl tento týden i v Rakousku ze strany předsedy FPÖ a vícekancléře Heinz-Christiana Stracheho.

Strache navrhl, aby žadatelé o azyl nemohli být v noci na ulici, a mluvil o možnosti přesídlit je do nepoužívaných armádních kasáren.

O noční zákaz vycházení se v Rakousku pokoušeli už dříve. V roce 2016 starosta města Wels, a člen FPÖ, po sérii sexuálních útoků ve městě noční vycházení zavedl.

Komentáře

komentáře