Co řekl Orbán na sjezdu CSU v Bavorsku?

0
Foto picture-alliance

Jak Středoevropan informoval, maďarský premiér Orbán se v pátek účastnil setkání německých konzervativců z bavorské Křesťansko-sociální unie (CSU). Tato sesterská strana CDU tímto gestem jasně naznačila, jaká je její inklinace v otázce masové migrace a poslala Angele Merkelové i sociálním demokratům přímý vzkaz. A Viktor Orbán měl co říct, píše například Die Welt.

“V minulých letech (Orbán se sjezdu CSU účastnil už v roce 2015) jsem se ptal, zda je možné prosadit vůli lidu.

“V Evropě na mnoha místech vedoucí politici neudělali to, co lidé chtěli. To je porušení demokratických principů a tento konflikt musí být vyřešen.

“Řekl jsem svým bavorským přátelům, že rok 2018 bude rokem, ve kterém vůle lidu bude obnovena, a že evropští lidé krok za krokem zajistí, že rozhodnutí učiněná v souvislosti s migrací musí posloužit jejich zájmům.”

Maďarský premiér popisoval, jak se jeho země odmítla sklonit před tlakem z Evropské unie, Sorosem financovanými kampaněmi za otevřené hranice, a dalšími silami tlačícími na to, aby přijala masovou migraci: “Od samého začátku jsme se postavili za ochranu hranic – postavili jsme plot, a posílili naše hraniční kontroly, zatímco v Evropě byla místa, kde se oslavoval chaos a nezákonnost,” řekl v jasném útoku na německou kancléřku.

“Vůle lidu je jasná: lid nechce žít v hrozbě terorismu, chce bezpečnost, chce chráněné hranice, a chce vůdce, kteří ty lidi vyvedou z Evropy, kde nemají žádný důvod být,” prohlásil směrem k migrantům.

Komentáře

komentáře