Saudky budou moci jít tento pátek poprvé na fotbalový stadion

0
Saudky v Kuvajtu na fotbalovém zápase. Screenshot https://www.youtube.com/watch?v=fHpx8YWx7sM

Fotbalový zápas, který se tento pátek koná v Saudské Arábii, bude poprvé, kdy se na toto a vůbec jakékoliv sportovní utkání budou moci přijít podívat i saudské ženy.

“První zápas, na který budou ženy vpuštěny, bude 12.ledna Al-Ahli versus Al-Batin,” sdělilo ministerstvo informací v pondělí. Dodalo, že další zápas budou moci navštívit následující den a třetí 18.ledna. Tedy nepůjde o tak svobodné juchání, jak by se mohlo zdát, ale o přesně vymezené časy a události, na které bude ženám vstup povolen.

Další věcí je, že ženy sice na stadion budou moci vejít a utkání sledovat, ale v přísně segregovaných prostorách, kde nepřijdou do styku s muži. Veřejná segregace pohlaví zůstává v Saudské Arábii dále pravidlem.

Saudská Arábie má v tomto směru jedny z nejpřísnějších zákonů a do loňského října zůstávala jedinou zemí, která ženám nedovolovala řídit. Jako spojenci Spojených států a dalších zemí Západů jí však tyto prohřešky proti lidským právům zůstávaly, a zůstávají, tolerovány. Na rozdíl od Íránu, kterému je prakticky to samé pokrytecky vyčítáno.

Komentáře

komentáře