Vizuální akce německých Identitářů v Kolíně nad Rýnem přilákala pozornost

0
Foto Facebook Identitäre Bewegung

Němečtí aktivisté Identitäre Bewegung – neboli Identitáři, kteří jsou známí svými nápaditými akcemi, vyvolali rozruch v Kolíně nad Rýnem – místě masivních sexuálních útoků na ženy před dvěma lety – když na ikoně městě, Hohenzollernském mostu přes Rýn, vyvěsili masivní transparenty a ozářili je světlicemi.

Text na jejich Facebooku říká:

Navzdory cenzurám NetzDG (kampaň omezující svobodu slova na německém internetu) a násilí Antifa: Naše akce na Kolínském Hohenzollernském mostu byla naprostým úspěchem. Stovky lidí z Kolína nad Rýnem sledovaly zvedání našich bannerů na mostě. Desítky tisíc si pak přečetly identitární poselství “Vlast- Svoboda – Tradice”.

Zde je z video z celé akce:

Co mají Identitáři v poslední době na svědomí? V květnu protestovali před ministerstvem spravedlnosti proti nyní platnému zákonu omezujícímu svobodu slova. V červnu jich tisícovka demonstrovala v Berlíně proti migraci do Evropy a vyvěsili transparent na Braniborskou bránu. V červenci si v Halle otevřeli kulturní centrum. V říjnu zavěsili transparent na radnici v Cottbusu a konečně v prosinci alespoň na chvíli postavili u Braniborské brány v Berlíně památník obětem islamistického teroru.

Komentáře

komentáře