Vyhozený inženýr z Google společnost žaluje kvůli diskriminaci

0
Sídlo Google. Foto Wikipedia / Jijithecat

Bývalý zaměstnanec Google, který byl vyhozen poté, co ve firmě zveřejnil memo, ve kterém tvrdí, že pohlavní nerovnosti v technologické branži jsou způsobeny biologickými důvody, svého bývalého zaměstnavatele soudí a říká, že byl diskriminován jako bílý muž s konzervativními politickými názory, informují americká média.

James Damore v létě způsobil v Silicon Valley poprask, když se jeho memo určené ostatním zaměstnancům dostalo na veřejnost. Damore byl společností obviněn, že podporuje genderové stereotypy, a vyhodila ho.

V následujících měsících se jeho vyhazov stal oblíbeným tématem mezi americkými pravicovými bloggery a Damore si najal jako právníka známou firmu z Republikánské strany.

Damore, společně s dalším bývalým bílým zaměstnancem Google, Davidem Gudemanem, podal u soudu v Santa Clara žalobu kvůli diskriminaci.

Podle žaloby společnost selhala v ochraně svých zaměstnanců, především bílých mužů, před harašením na pracovišti kvůli jejich podpoře prezidenta Trumpa nebo konzervativních politických názorů.

V žalobě stojí: “Damore, Gudeman a další byli vyloučeni, znevažováni a potrestáni pro své neortodoxní politické názory, a pro přidaný hřích narození se jako bílí a jako muži.”

Žaloba také Google obviňuje z udržování tajné černé listiny pravicových mediálních osobností, které nesmějí do kanceláří společnosti. V žalobě je požadován soudní příkaz, který by Googlu zakazoval diskriminovat pravicové zaměstnance, a také nespecifikované odškodnění.

Komentáře

komentáře