Desetitisíce migrantů v Německu neumí číst a psát

0
Wikipedia Erik Albers

Německý federální úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) zveřejnil nová čísla, která ukazují, že 43 tisíc lidí zapojených do integračních kurzů neumí vůbec číst ani psát.

Těchto 43 tisíc bylo umístěno do zvláštních kurzů, které jim mají pomoci číst a psát, ale většina z nich je zcela neschopná se naučit mluvit německy, což je nezbytnou součástí lekcí, informuje Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Počet lidí přihlášených do kurzů je o 10 procent vyšší než loni. Ačkoliv třídy jsou malé a migranti mají větší kontakt s učiteli, mnozí jsou jednoduše v němčině tak slabí, že zřejmě nenajdou žádný typ práce.

Méně než pětina z nich, 17 procent, zapojená do programu, mluví německy na střední úrovni, která je požadována pro základní manuální práce. Nejhorší jsou na tom se znalostí jazyka prý migranti z Iráku a Eritreje.

Zpráva potvrzuje odhad některých ekonomů, kteří předpovídali, že masová migrace bude mít na dlouhodobý ekonomický růst Německa negativní dopad.

Kvůli své nezaměstnatelnosti mnozí migranti skončili na státní podpoře. Minulý rok úřady zveřejnily, že finanční podporu státu pobírá půl milionu migrantů.

Komentáře

komentáře