Izrael prý zabránil útokům typu 11.září v Evropě, tvrdí Netanjahu

0
Setkání NATO v Izraeli. Foto Hadas Parushl/Flash90

Izrael zmařil masivní teroristické útoky na evropská města ve stylu 11.září, včetně útoků na leteckou dopravu, prohlásil včera izraelský premiér Netanjahu.

“Přes naší tajnou službu jsme poskytli informace, které zastavily několik desítek velkých teroristických útoků, mnohé z nich v evropských zemích,” prohlásil před diplomaty z NATO v Jeruzalémě.

“Některé z nich mohly být masovými útoky, těmi nejhoršími, co by se na evropské půdě odehrály, a mohly být ještě horší, protože by zahrnovaly leteckou dopravu. Izrael tomu zabránil a tak pomohl zachránit mnoho evropských životů,” řekl Netanjahu.

Premiér zástupcům NATO sdělil, že svět ohrožují jak sunnitské tak šítské skupiny, Islámský stát a skupiny podporované Íránem. Dodal, že Izrael pomáhá každému členu NATO s těmito radikální islámskými teroristickými skupinami bojovat.

Izrael prý také pracuje na tom, aby Islámský stát posílil svou přítomnost v Egyptě.

ISIS byl zničen v Iráku a Sýrii, ale snaží se opevnit na Sinaji. Izrael se tomu snaží zabránit mnoha způsoby,” řekl Netanjahu. “Obecně bych řekl, že Izrael je na středním východě nejmocnější domácí silou, která s radikálním islámem bojuje.”

S ohledem na Írán, se Izrael nejen snaží Teheránu zabránit získat jaderné zbraně, ale je prý také odhodlán “zabránit Íránu vybudovat v Sýrii vojenskou základnu. A naše slova podpoříme činem.” Řekl také, že Írán chce do Sýrie poslat dalších 100 tisíc vojáků. To by prý přispělo k útěku dalších milionů lidí do Evropy.

Komentáře

komentáře