Třetina německých muslimských studentů by bojovala za islám, tvrdí nová studie

0
Vlajka džihádu. Wikipedia

Nově vydaná studie zveřejněná kriminologem Christianem Pfeifferem, ukázala na některé šokující zjištění mezi mladými muslimskými studenty v Německu.

30 procent muslimských studentů v německém státě Dolní Sasko si představuje boj a riskování života pro islám. 27,4 procent z nich pak tvrdí, že právo šária je pro trestání nevěry nebo homosexuality lepší, než německé právo.

Vytvoření islámského státu prostřednictvím války obhajuje 8 procent z nich. A polovina tohoto počtu říká, že pokud bude cíle dosaženo terorismem, je to v pořádku. Téměř jedna pětina souhlasí s následujícím prohlášením: “Je údělem muslimů bojovat s nevěřícími a šířit islám po celém světě.”

Christian Pfeiffer zkoumá vztah mezi migraci a násilím od roku 1998. Zveřejnění výsledků jeho studie z roku 2015 je pro Německo znepokojující kvůli jeho početné muslimské populaci a přijetí více než milionu muslimských migrantů v posledních dvou letech.

Mluvčí ministerstva kultury a vzdělávání v Dolním Sasku řekla, že “prevence je důležitá. Bojujeme s radikalizací na školách už od útlého věku (žáků).”

Komentáře

komentáře