V Leverkusenu ruší kvůli obavám z bezpečnosti po 22 letech pouliční festival

0
Leverkusen. Foto Wikipedia Needl3

Pouliční festival v Leverkusenu pod názvem Streetlife končí. Od roku 1996 se konal 22 krát, naposledy loni. Potvrzuje to Birgit Kremer, místopředsedkyně sdružení Jazz Lev, které festival pořádá.

Rozhodnuto už prý bylo od minulého léta. “V uplynulých dnes jsme si sedli a znovu mluvili. A došli k rozhodnutí. Už to prostě nejde dělat,” říká Kremer.

To, co především znamená “to”, je zvýšená odpovědnost. Po incidentech na Love Parade v Duisburgu v roce 2010, a pak po teroristických útocích, se otázka bezpečnosti stala pro městské festivaly klíčovou.

Problémem jsou nastavená pravidla, kdy události nad 5000 lidí musejí mít zvláštní bezpečnostní koncept podle norem. A tento koncept je velice drahý. Pokud se něco stane, odpovědnost je vždy na organizátorech, a finanční náklady mohou dosáhnout obrovských rozměrů.

Bezpečnostní opatření prý navíc zvyšují strach návštěvníků, že právě ta akce, na které jsou, se může stát terčem nějakého útoku. Místo pohody a užívání si festivalu se lidé ohlížejí přes rameno, jestli se je někdo nechystá zabít.

Navíc organizátoři Streetlife už jsou lidé v důchodovém věku. Kremer je 65, jejímu manželovi dokonce 74. Chtějí takto alespoň skončit v nejlepším, s čistým štítem, že se na jejich festivalu 22 let nic nestalo.

Komentáře

komentáře