Vídeňská policie obvinila tři lidi za “provokativní mávání izraelskou vlajkou”

0

List Jerusalem Post informuje o obvinění, které vídeňská policie vznesla proti třem pro-izraelským aktivistům, kteří během protestu proti uznání Jeruzaléma hlavním městem Izraele ze strany USA demonstrantům ukazovali izraelskou vlajku. Policie za tento čin, ke kterému došlo 8.prosince, požaduje buď pokutu 100 eur nebo dva dny vězení.

Obvinění ze 3.ledna říká, že aktivisté “ukázali izraelskou vlajku extrémně provokativním způsobem, který byl účastníkům shromáždění viditelný a tak mezi palestinskými demonstranty vyvolal vážné pobouření a provokaci.”

S obviněnými již mluvil internetový magazín Vice.

“Má matka je Izraelka, její rodina jsou uprchlíci z Iráku a Libye. Náš arabský přítel z Izraele nám přeložil některé slogany, které se na demonstraci skandovaly, například arabský bojový pokřik vyzývající k masakru Židů, ‘Židé, vzpomeňte na Khaybar (židovská pevnost, jejíž obránce v roce 629 zmasakrovali muslimové), armáda Mohameda se vrací,” a perský slogan “Smrt Izraeli.”‘

Aktivista říká, že byli těmito slogany šokováni a nechtěli je nechat bez odporu. Proto vytáhli izraelskou vlajku.

Policie jejich jednání posoudila jako lehkovážné a narušující veřejný pořádek. Policisté se na demonstraci aktivisty pokusili přesvědčit, aby vlajku schovali. Mezi aktivisty a pro-palestinskými demonstranty pak došlo k potyčce. Policie vlajku zabavila a zapsala si nacionále jejích vlastníků. Demonstranti se směli bez ničeho vrátit mezi své.

Aktivista pokládá obvinění za neuvěřitelné. “Jen jsme drželi vlajku.” Všichni tři se plánují proti verdiktu odvolat. “Není možné, aby antisemitské slogany byly zameteny pod podlahu a vytažení izraelské vlajky bráno jako důvod k uvalení pokuty.

Komentáře

komentáře