Britský soud dovolil zveřejnit fotografie sériového útočníka s kyselinou

0
Derryck John. Foto Daily Mail

Britský bulvární deník Daily Mail díky zrušení omezení ze strany soudu zveřejnil fotografii mladíka, který v červenci během 90 minut polil kyselinou šest různých messengerů na mopedech.

Derryck John, což je jeho jméno, které soud dovolil zveřejnit, byl teprve 16 let starý, když 13.července provedl svou děsivou sérii útoků ve východním a severním Londýně. Svým obětem vždy nastříkal do obličeje sprej obsahující velmi silnou žíravinu, která na obětech zanechala doživotní následky. Útoky, při kterých obětem kradl jejich mopedy, provedl v průběhu 90 minut.

K útokům došlo, když řidiči mopedů slezli z motorek, aby doručili zásilky, nebo když čekali na červené.

Detektivy udivilo, že John stihl všechny útoky provést tak rychle a na tolika různých místech. Ten se nicméně u soudu ke svým činům přiznal a uznal svou vinu v šesti případech útoku kyselinou, dvou případech loupeže a čtyřech pokusů o loupež. Když své útoky provedl, byl již v podmínce za šest jiných trestných činů.

Protože se jedná o mladistvého, soud nechtěl v předstihu spekulovat, jak vysoký může být vynesen trest. V jiném případě a za jiných okolností, když útočil dospělý, byl vyměřen trest 20 let.

Komentáře

komentáře