“Irácký Hitler” stojí v Německu před soudem

0
Irácký Hitler řádil v německém Weidenu. Foto Wikipedia btr

Třiatřicetiletý žadatel o azyl z Iráku, který sám sebe pojmenoval “Irácký Hitler”, je v Německu u soudu za to, že terorizoval jiné migranty v azylovém domě, včetně osmileté dívky, kterou ohrožoval nožem, píše Onetz.

Matka této dívky, která pochází z kurdské oblasti v Iráku, muže popsala jako “nemocnou osobu, která by neměla být ubytována společně s rodinami”. Policie říká, že Iráčan azylanty terorizoval ve městě Weiden týdny, a 50 obyvatelů domu tleskalo, když byl konečně zatčen.

“Každý den s ním byly problémy, každý den tu byla policie,” řekl u soudu svědek.

Policie u soudu vypověděla o jejích předchozích eskapádách s Iráčanem včetně incidentu v létě 2017, když byli zavoláni do azylového domu, a on vyskočil na střechu policejního auta, mlátil se do prsou a křičel: “Jsem Hitler, jsem šéf, vy jste všichni ženy!”

Iráčan se často nazýval “Iráckým Hitlerem” a křičel frázi “Jsem Irácký Hitler” a neváhal ostatní ohrožovat, včetně policie. Jeden policista řekl, že mu Iráčan hrozil násilím a říkal: “Až tě uvidím ve městě, mám nože a mnoho mužů, budeš mrtvý.”

Další policista vyjádřil z Iráčanova chování obavu, když připomněl incident z loňského roku, při kterém mentálně nestabilní migrant ubodal pětileté dítě v azylovém domě v Arnschwangu. Muž byl později zastřelen policií.

Středoevropan v říjnu informoval o italské studii, která tvrdí, že více než polovina azylantů v Itálii má psychické problémy.

Komentáře

komentáře