Německo chce imigranty posílat do koncentráků na exkurze, aby je zbavilo antisemitismu

0
Brána koncentračního tábora v Dachau. Wikipedia Dorsm365

Německo zvažuje, že donutí nově příchozí migranty a žadatele o azyl navštěvovat bývalé nacistické koncentrační tábory. Jde o jeden z posledních pokusů jak zvrátit rostoucí vlnu antisemitismu, která se v zemi šíří.

Nápad pochází z dílny berlínské političky palestinského původu za SPD Sawsan Chebli. Novinám Bild řekla, že “návštěvy koncentračních táborů by se měly stát součástí integračních kurzů” pro migranty a žadatele o azyl.

V současnosti se integrační kurzy soustředí na výuku německého jazyka a německé historie, kultury a právního systému.

Návrh Chebli již získal významnou podporu ze strany Německé židovské rady i Světového židovského kongresu.

Josef Schuster, hlava Německé židovské rady, řekl ve středu rádiu Deutschlandfunk, že nápad je v principu dobrý, ale je třeba vyřešit detaily. Podle něj nebude fungovat, když se lidé na návštěvy táborů jednoduše naženou. Podle něj by návštěvy měly být dobře připravené a jsou prý absolutně důležité jak pro německé školáky, stejně jako pro žadatele o azyl.

Návrh přichází v době, kdy v zemi stoupá počet antisemitských útoků a zjistilo se, že tyto postoje jsou mezi imigranty velmi rozšířené.

Židé dokonce uvažují o tom, že Německo požádají o policejní ochranu. Důvodem jsou narůstající útoky, které mají například v Berlíně na svědomí ve své většině imigranti.

Komentáře

komentáře