Kritici papeže jsou prý “posedlí” národní bezpečností a ochranou hranic, tvrdí vatikánský hodnostář

0
Papež František. Foto Wikipedia Edgar Jiménez

Vatikánský hodnostář vystoupil na obranu papeže Františka a jeho boje na podporu migrace, když jeho kritiky obvinil z toho, že jsou posedlí národní bezpečností a ochranou hranic.

V rozhovoru pro italská média jezuita Michael Czerny, který pracuje pro vatikánský úřad Migrace a uprchlíků, na otázku, zda papež není otázkou migrantů posedlý, odpověděl, že to není papež, ale jeho kritici, kdo je posedlý

Řekl, že moderní “posedlost hranicemi a národní bezpečností v neprospěch práv a důstojnosti uprchlíků” je přehnaná. A pro mnohé další je prý přehnané “mediální pokrytí a senzační historky, které živí xenofobii a izolaci”.

Pro mnohé lidi “způsob, kterým politici vytvářejí nebo přehánějí pocit krize k získání krátkodobých výhod je rozhodně přehnaný,” dodává.

Každý, kdo si myslí, že papežův postoj k migrantům je posedlý, by se měl na současnou situaci pořádně podívat, dodává Czerny. Pokud je prý něco přehnaného, je to “pomalost, se kterou rozvinutý svět reaguje na tak zřejmé a naléhavé potřeby.”

A cituje i slova nového generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese, který řekl, že “vzestup xenofobie a nacionalismu se musí zařadit mezi nová nebezpečí pro globální mír a stabilitu.”

Czerny ještě cituje další papežova slova, ke kterým se hlásí. “Ti, kdo živí strach z migrantů, snad pro politické cíle, místo budování míru, sejí násilí, rasovou diskriminaci a xenofobii,” řekl. Skuteční vůdci prý ukazují, že společné dobro může a musí být prosazováno a že žádné společné dobro není založeno na strachu, obraně a marginalizaci.

Czerny je tak vedle papeže dalším člověkem z Vatikánu, který podporuje fakticky neomezenou migraci do Evropy. Tito katolíci skutečně o žádném omezení nemluví. Podle nich je třeba otevřít náruč všem potřebným, a to jsou v realitě tak vysoká čísla, která, pokud by Evropa skutečně otevřela své hranice, změnila Evropu navěky. A jak dopadlo šíření katolické víry v Jižní Americe, které v konečném důsledku zničilo všechny původní komunity, a výsledkem jsou dnes umělé multirasové státy bez národní identity mluvící buď španělsky nebo portugalsky, zná z historie každý.

Komentáře

komentáře