Nový šéf OSN představil plány na podporu světové masové migrace

0
Nový generální sekretář OSN António Guterres. Foto Wikipedia Eric Bridiers

Nový generální tajemník OSN António Guterres v britském levicovém Guardianu odhalil svůj plán na podporu globální masové migrace.

Tento bývalý portugalský premiér za socialisty se hlavou OSN stal k 1.lednu, kdy do té doby předsedal Komisi pro uprchlíky.

Jeho článek nazvaný “Migrace může svět obohatit. Toto je jak v OSN plánujeme pomoci,” tvrdí, že masová migrace “posiluje ekonomický růst, snižuje nerovnost a spojuje rozmanité společnosti”.

Plán OSN prý nemíní uvalit na jednotlivé státy žádné povinné závazky, ale spíše nabídnout “vůdcům bezprecedentní příležitost bojovat se zhoubnými mýty obklopující migranty.”

Podobná slova v minulosti nepřesvědčila například administrativu Donalda Trumpa v USA, které je odmítla jako “jednoduše nekompatibilní se suverenitou USA“.

Guterres tvrdí, že je nezbytné “uznat a upevnit benefity migrace … Migranti dávají obrovské vklady jak zemím, které je přijaly, tak svým domovským zemím.”

Také prohlásil, že migranti dělají práce, které místní lidi nechtějí dělat, a zdůraznil, že je to pozitivní. K faktu, že migranti peníze, které ušetří, posílají domů, místo aby je utratili v zemi, kde je vydělali, řekl, že to svým způsobem nahrazuje zahraniční pomoc těmto státům.

Komentáře

komentáře