Polovinu zahraničních kriminálníků v Rakousku tvoří žadatelé o azyl

0
Heinz-Christian Strache, Wikipedia Gregor Tatschl

Rakouský vice kancléř a vůdce národovecké strany Svobody (FPÖ) Heinz-Christian Strache zveřejnil nová data, která ukazují, že žadatelé o azyl tvoří 45,9 procent všech kriminálníků v Rakousku cizího původu v roce 2016.

Strache to prohlásil ve středu a sdělil, že čísla pocházejí z nové vládní zprávy, která zkoumá bezpečnostní situaci v roce 2016. Ministr vnitra Herbert Kickl, také člen FPÖ, řekl, že nová rakouská koaliční vláda na tato čísla zareaguje zpřísněním azylové politiky, informuje Krone.

Kickl řekl, že počet podezřelých cizího původu v kriminálních případech vzrostl v roce 2016 o 13 procent a že cizinci jsou podezřelí ze 40 procent všech zločinů v Rakousku.

Ministr také podpořil rychlejší procedury deportace pro žadatele o azyl, kterým jejich žádost nebyla uznaná a ospravedlnil nové směrnice, které by vládě dovolily zkoumat mobilní telefony migrantů, aby byla zjištěna země jejich původu a jejich identita.

Také řekl, že je pro rentgenové testy azylantů, kteří tvrdí, že jsou nezletilí, aby se zjistilo, zda mluví pravdu.

Strache také řekl, že nová zpráva obsahuje jak pozitivní tak negativní statistiky, a že v některých případech, jako jsou například vloupání, čísla zločinů klesla.

Ve věci podezřelých z řad žadatelů o azyl řekl: “Ti, kdo k nám přicházejí údajně hledat ochranu, jsou zároveň ti, před kterými musíme chránit rakouskou populaci.”

V roce 2016 bývalý ministr vnitra Sobotka zveřejnil šokující statistiku, která ukazovala, že počet sexuálních útoků ze strany migrantů vzrostl o 133 procent.

V roce 2017 Sobotka představil novou zprávu ukazující, že až 90 procent žadatelů o azyl, kteří azyl dostanou, končí na státní podpoře.

Komentáře

komentáře