Rakouský ministr vnitra chce migranty “koncentrovat” v určitých oblastech pro bezpečí Rakušanů

0
Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl. Foto_Bundesministerium für Inneres / Alexander TUMA, 22.12.2017 Wien,

Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl řekl, že by rád migranty “koncentroval” do specifických oblastí, aby byl o nich lepší přehled a Rakušané byli v bezpečí.

Kickl řekl, že umístění migrantů do prostých pečovatelských center jim dá lepší podmínky pro jejich péči, nicméně se dočkal kritiky za použití slova “koncentrace”, informuje Krone.

Ministr Kickl, přední člen národovecké strany Svobody (FPÖ) svůj slovník hájí tím, že neměl v úmyslu nijak provokovat, a obvinil novináře, že příliš rozebírají jeho slova.

“Je to jen koncept,” vysvětlil Kickl a poznamenal, že žadatelé o azyl mohou na lepší infrastruktuře jen vydělat, a je společným zájmem najít řešení problému tak rychle, jak to jen bude možné.

FPÖ, která je nyní v koalici s konzervativními Lidovci Sebastiana Kurze, proti masové migraci vystupovala vždy, a její vůdce, Heinz-Christian Strache dokonce minulý rok prohlásil, že migrace do Rakouska by měla být nulová.

Šéf Lidovců a kancléř Rakouska, Sebastian Kurz, nedávno oznámil přísnější azylovou politiku, při které budou žadatelé o azyl pobírat menší podporu, a budou muset pří příchodu do Rakouska odevzdat svou hotovost a cennosti, kterými se částečně pokryje péče o ně.

Komentáře

komentáře