Trump prý řekl, že USA potřebují více Norů, a ne Haiťanů

0
Haiti. Wikipedia Marcello Casal Jr/ABr

Trump to prý zase řekl, jak to cítí, a polovina Ameriky jásá a ta druhá zuří. Trump, který se zrovna vrátil z návštěvy Norska, prý na schůzce v Bílém domě za zavřenými dveřmi při debatě o migraci vznesl jasný dotaz: “Proč chceme, aby sem přicházeli lidé z pr*delí světa?”

Na čtvrtečním mítinku senátor Durbin za demokraty a senátorka Graham za republikány přednesli Trumpovi plán na snížení tzv. vízové loterie na polovinu, a zbytek by prý mohl jít ve prospěch slabě reprezentovaných zemí především z Afriky, včetně Haiti.

Když se Durbin dostal k Haiti, Trump se zeptal, proč chceme lidi z Haiti a více Afričanů v USA, a dodal, že do USA by mělo přicházet více lidí ze zemí, jako je Norsko. A pak podle CNN, která prý mluvila s člověkem na mítinku přítomným řekl: “Proč potřebujeme víc Haiťanů? Vyškrtněte je.”

Tisková mluvčí prezidenta, Sarah Sanders, popírá, že by Trump tyto komentáře učinil a zmiňuje jiné účastníky mítinku, kteří to také popírají.

Pokud by to ale Trump skutečně řekl, jeho slova by byla perfektně legitimní. Norsko patří dlouhodobě k jedné z nejbezpečnější zemi na světě s velmi vysokou životní úrovní, zatímco Haiti je všechno, jen ne ráj. Pokud vedle sebe postavíme Haiti a Norsko, dávají údajná Trumpova slova smysl.

Komentáře

komentáře