Vrah z hamburského supermarketu u soudu přiznal, že je islámským teroristou

0
Foto Facebook

Ahmad A. se přiznal k vraždě 50-letého muže a zranění šesti dalších v supermarketu v Hamburku v loňském roce a soudu řekl, že jednal ve jménu džihádu a chtěl zabít tolik křesťanů, kolik mohl.

Neúspěšný palestinský žadatel o azyl přiznal vinu ve všech bodech obžaloby. Jeho právník soudu řekl, že jeho klient jednal jménem radikální islámské ideologie: “Učinil toto rozhodnutí jako příspěvek globálnímu džihádu,” informuje Hamburger Morgenpost.

Soud také vyslechl, že vyšetřovatelé na ubytovně pachatele našli podomácku vyrobenou vlajku Islámského státu. Fakt, který předtím nebyl zveřejněn.

Útok, ke kterému došlo loni v červenci, Německo šokoval, a mnozí řešili, zda útočník jednal ve jménu islámu.

Německá policie zprvu přiznání útočníka odmítla přijmout a tvrdila, že je duševně chorý, ačkoliv se přiznal, že byl již dříve součástí islamistické scény.

Přítel teroristy tvrdí, že se rapidně změnil měsíc před útokem:

“Najednou se začal nahlas modlit a byl velmi agresivní. Křičel na lidi v angličtině, že Západ zabíjí muslimy po celém světě.”

Podle výpovědi Palestince přišel do Německa hledat lepší život a studovat stomatologii, ale nezvládal západní způsob života a začal jej odmítat.

Mnozí se také ptali, proč po své neúspěšné žádosti o azyl nebyl deportován. Prý měl být deportován do Norska, ale úřad včas nevyplnil potřebné dokumenty.

Komentáře

komentáře