Německou pravici rozčílil TV dokument o vztahu mladé Němky a Syřana

0
Foto: Kika.de

Německá obdoba českého Studia Kamarád, program Kika, je středem zloby německé pravice, která odsoudila dokument televize o romanci mladé Němky a Syřana jako propagandistický.

Pořad Pohled na můj svět: Malvina, Diaa a láska, má 25 minut a vypráví o jejich vztahu, kulturním střetu a zachycuje nevyřešené pnutí v německé společnosti ohledně migrační krize.

Z úcty ke svému muslimskému příteli Malvina přestala jíst vepřové a nosit vyzývavé oblečení.

“Není mi dovoleno nosit krátké šaty, jen dlouhé věci,” říká, a vtipkuje, že její vztah je pro ní důležitější, než šortky.

Její přítel Diaa k tomu dodává: “Nemohu přijmout, když má žena takto vypadá. Pro arabské muže je to obtížné.” Také přiznává, že má problém, když se objímá se svým nejlepším kamarádem, stejně starým klukem.

“Nelíbí se mi, když jiní muži mluví s mou přítelkyní. Patří mně a já patřím jí.

Ale Malvina se nedá, zatím. Říká mu: “Není tvoje věc mi říkat, s kým se můžu bavit.”

V jedné scéně Diaa říká, že by rád viděl, kdyby Malvina konvertovala k islámu a zakryla si vlasy. Ta mu dá jasně najevo, ať s ani jedním nepočítá.

Dokument byl původně vysílán v listopadu, ale nyní, pár týdnů po tom, co afghánský uprchlík v Německu ubodal svou bývalou přítelkyni, je v centru dění. Afghánec také tvrdil, že je mu 16 let, ačkoliv je pravděpodobně mnohem starší.

I přes jeho vous dokument tvrdí, že Diaa, Syřan, je stejně starý, jako jeho přítelkyně. Tedy 16 let. Nyní Kika toto tvrzení opravila a tvrdí, že je mu 19. Když prý Malvinu poznal, bylo jí 15 a jemu 17.

Oprava a obsah filmu vyvolala hněv ze strany Alternativy pro Německo a krajně pravicových webů. Tvrdí, že je nesprávné, aby dětská televize zobrazovala něco, co považují za manipulativní indoktrinaci o dominantním Arabovi drtícímu bezbrannou německou dívku.

Politik AfD Dirk Spaniel řekl, že je nesnesitelné sledovat mladou dívku napomáhající propagandistickému filmu.

Jiní, jako Malviny nejlepší kamarád, sice také vyjadřuje znepokojení nad tím, že chce Diaa zasahovat do jejího soukromého života, ale dodává, že snad (Malvina) ví, co dělá.

Celé video je ke shlédnutí zde: https://www.kika.de/schau-in-meine-welt/sendungen/sendung103934.html

Komentáře

komentáře