Dvojí střelba dnes v noci ve Švédsku. Dva mrtví v pokračující sérii úpadku této země.

0
Místo činu v Rissenu: Foto Pontus Lundahl/TT

V kriminalitou zamořeném Švédsku se dnes v noci znovu střílelo. Jeden muž podlehl zraněním v Malmö, další byl zraněn nedaleko Stockholmu a zemřel po převozu do nemocnice, informuje švédský Local.

Zastřelený v Malmö byl prý napojený na organizovaný zločin a byl součástí mnoha předchozích případů násilí. Jeden z jeho bratrů byl minulý rok v březnu zastřelen, a další útok střelnou zbraní přežil jen díky neprůstřelné vestě o několik měsíců později.

Policie potvrdila, že zastřelený jí byl znám.

Ke střelbě mělo dojít v neděli okolo 21. hodiny a policie našla zastřeleného muže poblíž obchodu na ulici Per Albin Hanssona. Přivolaným zdravotníkům se muže nepodařilo oživit. Vyšetřování pokračuje, ale podobné případy bývají často odloženy, protože členové gangů s policii nemluví.

K další střelbě došlo nedaleko Stockholmu v Rissne, kde dnes v časných ranních hodinách policie vyjela k přestřelce a nalezla postřeleného, který po převozu do nemocnice na následky zranění zemřel. Ani zde nebyl nikdo zatčen a vyšetřování může mít podobný průběh, jako většina ostatních takových případů.

Komentáře

komentáře