V Calgary zrušili rodinnou koupací akci “naháčů” ze strachu z pedofilů

0
Nudista. Wikipedia Finchick

Radnice kanadského města Calgary zrušila nudistický rodinný koupací festival po protestech tisíců lidí, jejichž petice tvrdila, že akce může přilákat pedofily.

Online petici podepsalo 20 tisíc lidí, ačkoliv organizátoři zprvu tvrdili, že jejich akce Naked Waterslides and Wave Pool proběhne. Ti na svou obranu napsali na Facebook. “Poblíž Calgary nejsou žádné nudistické pláže, proto je toto jediné místo, kde můžeme mít nesexuální nahou zábavu s podobně orientovanými lidmi. Uznáváme, že tyto události nejsou pro každého.” Jejich setkání jsou prý vždy přátelské k rodinám s dětmi a lidé navštěvující tyto akce jsou s tím srozuměni.

Autorka petice April Parker říká, že proti samotné akci nic nemá, pokud na ní jsou dospělí, ale pokud se účastní děti, akce podle ní může přilákat pedofily a podobné akce jsou pro ně jako “Vánoce”.

Radnice města vzalo tuto připomínku v potaz a “s ohledem na bezpečí účastníků” se rozhodla nudistické setkání, které mělo proběhnout v prostorách patřících městu, zrušit.

V Kanadě nejsou útoky na děti na koupalištích běžné, ale i Kanada už je bohužel místem, kde na veřejných koupalištích došlo k sexuálním útokům vůči dětem ze strany žadatelů o azyl, jako se stalo na mnoha koupalištích v Německu a Rakousku. Před rokem měl v Edmontonu v bazénu Syřan napadnout celkem šest dětí. Podobný případ se stal i v kanadském Windsoru.

Komentáře

komentáře