Kanadští politici odsoudili útok na muslimku. Ten se ale nestal.

0
Foto: Stan Behal/Toronto Sun/Postmedia Network

Údajný útok nůžkami v kanadském Torontu, při kterém měla být napadena školačka v hidžábu, a který odsoudil i liberální kanadský premiér Justin Trudeau, se nikdy nestal, uvedla v pondělí policie.

Jedenáctiletá Khawlah Noman nahlásila v pátek policii, že šla do školy, a že k ní zezadu přistoupil muž, který ji stáhl kapuci a poté ji nůžkami řízl do hidžábu.

“Po důkladném vyšetřování policie rozhodla, že věci, tak jak byly popsané, se nestaly,” uvedla v prohlášení torontská policie. “Vyšetřování bylo uzavřeno.”

Úřady podezřelého nejprve popisovaly jako Asiata, a požádaly obchody v okolí, aby prověřily své kamerové záznamy.

“Mé srdce po tomto zbabělém ranním útoku v Torontu patří Khawlah Noman, napsal premiér Trudeau v pátek na Twitter ještě předtím, než policie sdělila, že se útok nestal. “Kanada je otevřená a vítací země a takové incidenty nebudou tolerovány.”

Policie dívku neobviní.

“Tato obvinění byla extrémně vážná a není překvapení, že obdržela celonárodní i mezinárodní pozornost, “prohlásil policejní mluvčí a dodal, že to ostatní neodradí při nahlašování nenávistných trestných činů.

Škola vyjádřila potěšení nad tím, že k incidentu ve skutečnosti nedošlo. A dívky se teď už nikdo na nic ptát nebude. Nebylo by to politicky korektní.

Komentáře

komentáře