Starostka Calais žádá Británii, aby si vzala nějaké migranty, a přístavu ulevila

0
Tábořiště migrantů v Calais. Foto Shutterstock

Británie by prý měla být přinucena, aby si vzala více migrantů, kteří kempují v okolí francouzského přístavního města Calais, aby se městu ulevilo. Starostka města Natacha Bouchart chce, aby Británie přijala určitý počet těchto lidí, protože jejich cílem je právě Británie, informuje britský Sun.

Ale britské úřady se bojí, že kdyby byl mezi Francií a Británií umožněn volný pohyb, povzbudilo by to další a situace přístavu by se tím nezlepšila.

Přístav má dnes navštívit prezident Macron, který se má také setkat se svým britským protějškem, premiérkou May, a diskutovat o situaci imigrantů v Calais.

Británie přitom už na ochranu hranice, což je podle Britů záležitostí Francie, za poslední tři roky vložila 100 milionů liber.

Britský poslanec Charlie Elphicke za Dover, který leží naproti Calais přes kanál La Manche, řekl, že britští daňoví poplatníci už mají dost, jak Francouzi soustavně požadují peníze na ochranu svých vlastních hranic.

“Už jsme dali miliony na posílení bezpečnosti a na rozebráni Džungle (bývalý tábor migrantů u Calais). Je čas, aby Macron a jeho lidé začali situaci řešit, místo žádání nás o další peníze.”

A jedná se o problém, který současným způsobem není řešitelný. Počty migrantů jsou v podstatě nevyčerpatelné, přicházejí stále, a bez zásadního omezení jejich příchodu budou náklady na zabezpečení hranice nejen u Calais narůstat, a stejně tak náklady spojené s jejich přítomností.

Komentáře

komentáře