Šéfka AfD Weidel: Útoky na policisty a záchranáře jsou “kulturní fenomén”

0
Alice Weidel, Twitter

Předsedkyně parlamentní frakce AfD v Bundestagu, Alice Weidel, vyzvala policii, hasiče, zdravotníky a lékaře, aby mluvili o svém hněvu kvůli útokům na ně. “Přestaňte mlčet a zformulujte jasné požadavky na vysoké úrovni. Ráda vás podpořím,” napsala Weidel v otevřeném dopise, který byl zveřejněn v pondělí.

Weidel tvrdí, že vedení výše zmíněných institucí neříká celou pravdu, ale lidé pravdu znají. “Policisté a záchranáři jsou napadáni, a to zejména v těch městech, kde již existují paralelní společnosti.”

Aktuálně se jedná o několik útoků, ke kterým minulý víkend došlo v Regensburgu. Afghánci zde při vzájemné rvačce napadli zasahující policisty. Jeden z mužů zákona byl napaden kopanci do hlavy. V jiném případě zase Íránec útočil na policistu se šroubovákem.

AfD podle Weidel vyzvala další politické vůdce k tomu, aby se “tito pachatelé setkali s politikou nulové tolerance”. “Každý, kdo napadne lidi, kteří pomáhají a zachraňují životy, nebo hasí požáry, by měl být potrestán plnou silou zákona.”

Podle Weidel se jedná o “skutečný kulturní fenomén, který byl od roku 2015 výrazně posílen masivní migrační vlnou. Pachatelé by měli být jasně pojmenováni. Jak si můžete sami zjistit z každodenních tiskových prohlášení, a nedá to moc práce, jedná se o útočníky ze zejména islámského prostředí.”

Bundestag přitom už v dubnu 2017 vyšší tresty za útoky na příslušníky záchranných složek schválil. Pachatelům hrozí až pětileté tresty za mřížemi.

Komentáře

komentáře