Víc a víc Švédů se prý začíná učit arabsky

0
Wikipedia Shane T. McCoy

Hodiny arabštiny pro dospělé se ve Švédsku stávají velmi populární a přední vzdělávací federace tvrdí, že víc studentů nyní studuje arabštinu, než angličtinu nebo francouzštinu.

Švédská vzdělávací asociace Folkuniversitetet, která se zaměřuje na jazykové kurzy pro dospělé a projekty, zaznamenává ohromný nárůst dospělých se zájmem o arabštinu, informuje Sveriges Radio.

Anas Idlibi, který učí arabštinu na školách v Kristianstad a Hässleholm, řekl, že počet arabských lekcí se dramaticky zvýšil.

“Začal jsme před dvěma lety jen s jedním kurzem, a teď příští semestr začínáme s devíti,” říká.

Podle něj je jedním z důvodů nárůstu studentů nutnost znalosti jazyka pro profesionály, jako jsou sociální pracovníci a další, kteří jsou v kontaktu s nově příchozími migranty.

“Máme lidi, kteří pracují s integrací, sociálními a pracovními službami. Potřebují mluvit arabsky, aby byli ve své práci více efektivní.”

Cristina Boldrini Tisci, která také pracuje na Folkuniversitetet v Kristianstad, říká, že důvodem je příliv arabských imigrantů, kteří do Švédska v minulých letech dorazili.

“Budeme se muset naučit víc o arabské kultuře, abychom si byli schopni porozumět. Proto je to stále větší a je o to (arabštinu) větší zájem,” říká.

Komentáře

komentáře