Zdravotní stav prezidenta Trumpa je prý excelentní, říká jeho osobní lékař

0
Prezident Trump je prý v excelentním zdravotním stavu. Foto Bílý dům

Celkový zdravotní stav prezidenta Trumpa (71) je prý excelentní, shrnul v úterý jeho osobní lékař Ronny Jackson.

Ten podrobné detaily prezidentova zdraví probíral v Bílém domě s novináři. Prezident měří 187 cm, váží 108 kg, cholesterol má 223 bodů a tep srdce v klidu 68 tepů za minutu.

Co se poměru výšky a váhy týče, prezident je těsně před hranicí obezity. Trumpův Body Mass Index je 29,9. Obezita začíná na 30 bodech.

I přes to Jackson tvrdí, že Trumpův stresový echocardiogram je co se věku a pohlaví týče nad průměrem, ale budou společně řešit stravu, cvičení a shození váhy.

“Myslím, že rozumné bude v následujícím roce shodit 5 až 7 kg,” řekl. “Mluvili jsme o dietě a cvičení. Byl více nadšený ohledně diety, než cvičení, ale budeme dělat obojí.”

Doktor se bude snažit změnit prezidentovy stravovací návyky, které zahrnují stálý příjem fast foodu a červeného masa.

Na dotaz, jak někdo s takovým jídelníčkem, o kom se ví, že necvičí, může mít tak dobré fyzické výsledky, doktor odpověděl, že neexistuje přesná odpověď.

“Říká se tomu genetika, já nevím. Někteří lidé mají prostě skvělé geny. Řekl jsem prezidentovi, že kdyby se posledních 20 let stravoval zdravěji, dožil by se 200 let.”

Testy prošlo i Trumpovo mentální zdraví, kdy v tzv. Montrealském kognitivním testu dosáhl 30 bodů z 30.

“Není jediná známka toho, že by měl jakékoliv problémy,” prohlásil Jackson. “Z mého každodenního pozorování mám zkušenost, že prezident je velice bystrý, velmi dobře se vyjadřuje, když se mnou mluví. Nemám jediný důvod si myslet, že prezident má jakékoliv duševní problémy.”

Během prezidentské kampaně Trumpův osobní doktor Harold Bornstein řekl, že pokud bude Trump zvolen, bude to ten nejzdravější člověk, který se kdy v USA stal prezidentem.

Současný prezidentův lékař přiznal, že Trump užívá aspirin kvůli srdci, lék Propecia proti padání vlasů, krém Soolantra na léčení kožní nemoci a lék na snížení cholesterolu.

Prezident toho prý “moc nenaspí”. Obvykle jen čtyři až pět hodin denně.

Na testech prezidentova celkového zdraví se prý podílelo dvanáct konzultantů. Jackson je přesvědčen, že Trump je nadále schopen zvládat zátěž, kterou prezidentský úřad představuje.

“Myslím, že bude fit po zbytek svého období, i po celé další období, pokud bude zvolen,” dodal Jackson.

Komentáře

komentáře