Lídr Švédských demokratů slíbil vyhlášení války organizovanému zločinu

0
Jimmie Åkesson Facebook

S nárůstem násilí organizovaného zločinu migrantského prostředí ve švédských městech dnes lídr národoveckých Švédských demokratů Jimmie Åkesson slíbil vyhlásit organizovanému zločinu válku a dovolil by švédské armádě, aby podporovala policii, píše Expressen.

K prohlášení došlo během debaty vůdců politických stran, první v tomto roce, ve švédském parlamentu. Åkesson, společně s premiérem Löfvenem a šéfem Umírněné strany Ulfem Kristerssonem, mluvili o potřebě zastavení eskalace násilí včetně střelby a útoků granáty.

“Vyhlašuji válku organizovanému zločinu. Policie, jak to vypadá, nemůže veřejný pořádek udržet. Nemělo by to vše záviset na jednotlivých policistech kvůli nedostatku politické vůle a nekompetentnímu vedení policie,” řekl Åkesson.

“Máme tu situaci, ve které zločinecké gangy ovládají celé čtvrti a omezují každodenní životy obyčejných lidí. Musíme to řešit se zdroji, které máme dnes k dispozici,” řekl a dodal: “Měli bychom se podívat na Dánsko, dovolit policii získat podporu od příslušníků armády.”

K debatě došlo krátce po výbuchu u policejní stanice v Malmö. K nasazení armády, jako možnému řešení katastrofální situace ve Švédsku podpořil i premiér.

Lídr Umírněných Ulf Kristersson mluvil o rostoucím počtu přestřelek a granátových útoku. “To není scénář nějaké fiktivní detektivky. To je Švédsko roku 2018.”

Předsedkyně Centristů, Annie Marie Therése Lööf, mluvila o selhání integrace na migrantských předměstích.

Šéf Liberálů Jan Björklund byl ještě konkrétnější a řekl, že dívky, které žijí na předměstích, jsou obtěžovány muslimskými moralisty.

Komentáře

komentáře