Výbuch v Malmö poškodil policejní stanici

0
Foto Johan Nilsson / TT

Na švédskou policejní stanici v dominantně migrantské čtvrti Rosengård v Malmö byl ve středu večer podniknut bombový útok. Nikomu se nic nestalo, ale několik osobních aut bylo explozí mírně poškozeno a odnesla to fasáda budovy. Výbuch zanechal v zemi kráter, informuje švédský Aftonbladet.

Kamerové záběry ze stanice ukázaly muže poblíž stanice krátce před výbuchem. Policisté zatím zatkli dva lidi a vyzývají veřejnost, pokud má informace, aby je poskytla. Ačkoliv některá média psala, že explozi způsobil granát, policie zatím původ výbuchu nepotvrdila.

Několik policejních úředníků a politiků již středeční útok odsoudilo s obvyklými silnými slovy proti pachatelům “vážného trestného činu”. Nikdo z nich ale nezmínil spojení mezi vzestupem migrační krize a nárůstem útoků granátem.

Foto Krister Hansson

Policie se domnívá, že jde o odvetu za práci policie vůči kriminálnímu prostředí v oblasti. Jedná se o mladé lidi nechodící do školy, bez práce, žijícími kriminalitou. Někteří policisté jsou prý znechucení tlakem, jakému jsou za svou práci vystaveni, ale policie jako celek tvrdí, že takové útoky ji v její práci neodradí.

Policejní budova v Rosengårdu byla postavena před třemi lety z peněz EU. Je obklopena ostnatým drátem a její fasáda je neprůstřelná. Předchozí budova prý byla střelnými zbraněmi několikrát napadena.

Komentáře

komentáře