Kancléř Kurz poděkoval FPÖ, že rakouská vládě umožnila být pro-izraelská

0
Foto: ARD

Rakouský kancléř Sebastian Kurz pochválil svého koaličního partnera, národoveckou FPÖ za to, že mu umožnila zavést politiku, která je tvrdá vůči antisemitismu a pro-izraelská.

Kurz to zmínil v rozhovoru s německou ARD: “Co se týče antisemitismu, nikdy jsme neměli vládní program, který by byl tak zřetelně proti antisemitismu.” Také řekl, že tento program chtěl mít i předtím se sociálními demokraty, ale nebylo to možné, píše Krone.

Během loňské kampaně se na sociální demokraty provalilo, že si najali jistého Tal Silbersteina, aby vytvořil antisemitské stránky, které by se svalily na FPÖ.

Během rozhovoru byl Kurz dotázán na šéfa FPÖ, Heinz-Christiana Strache, který byl tiskem opakovaně za antisemitismus napadán. Kancléř se jej zastal a řekl, že chce dát šanci každému, kdo se umí na svou minulost podívat kriticky, a že on se dívá jen kupředu.

Také zmínil německou AfD a řekl, že oni nejsou jako FPÖ, která se už na vládnutí podílela. Na dotaz, co říká na to, že CDU nechce s AfD spolupracovat, řekl, že je to právo CDU neudělat to.

Také promluvil o migrační krizi a řekl, že “země je zaplavena lidmi, kteří mají základní hodnoty jiné než my.”

“V těchto letech se toho mnoho změnilo: ve Vídni je vše jiné, politický islám posílil, a my s tím musíme bojovat.”

Komentáře

komentáře