Orania hlásí rekordní počet prvňáčků

0
Facebook: oraniabeweging

Orania, osídlení, které bylo založeno v roce 1963, se po volebním vítězství černé většiny v Jižní Africe rozhodlo separovat a vytvořit komunitu, která se stane pevností afrikánských lidí a afrikánské kultury v Jižní Africe. Obklopena zcela nepřátelským prostředím a izolována se komunitě Oranie přesto daří prosperovat a je tak živým důkazem, jak evropský živel dokázal Afriku přetvořit v ráj na zemi. Komunita Oranie je do očí bijícím protipólem života ve velkých jihoafrických městech a má obdiv mnoha sympatizujících lidí z celého světa.

V příspěvku na Facebooku, protože Orania má svůj vlastní Facebook, kde ukazuje život v komunitě, se ve středu pochlubili, že museli rozšířit jednu ze dvou škol ve městě kvůli rekordnímu počtu prvňáčků.

“Je to poprvé, co má škola více než 240 žáků. Škola nyní zaměstnává více než 30 lidí a musela přijmout čtyři nové zaměstnance.”

Škola se musela rozdělit na dvě části a rozšířit učebny pro ty nejmenší, což Oranii stálo 500 tisíc randů.

Druhá škola v komunitě, která se specializuje na IT studium, se také musela rozšířit.

Fotogalerie z Oranie mluví sama za sebe. Děti a všichni obyvatelé komunity jsou zde šťastní a žijí beze strachu, což je pro bílé lidi v dnešní Jižní Africe vzácné.

Komentáře

komentáře